Тернополь- Наш Город
 

Городской портал Тернополя : Секреты Тернополя : Купівля будинку з ділянкою в Чорткові – на що звернути увагу?

Купівля будинку з ділянкою в Чорткові – на що звернути увагу?

Придбання заміської нерухомості завжди має високий ризик, оскільки в угоді беруть участь великі гроші. Щоб не втратити свої законні кошти, слід ретельно перевірити всі документи на будинок, на землю, на господарські будівлі. Для впевненості у правильності своїх дій можна довідатися про продавця та з'ясувати, які ще операції проводилися з конкретною нерухомістю.

Документи, які допоможуть уникнути помилок при покупці будинку

Перелік документів при покупці приватного будинку в Чорткові залежить від типу нерухомості та від її історії. В першу чергу слід переконатися в наявності всіх необхідних паперів, а потім в їх справжності. Основний перелік документів, які допоможуть вам не помилитися при купівлі нерухомості з ділянкою:

 • Свідоцтво про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку та свідоцтво про право власності на будинок.
 • В договорі купівлі-продажу повинні бути прописані будинок та земля. Якщо у вас в договорі прописано щось одне, то відповідно, має бути два договори купівлі-продажу на будинок та на ділянку.
 • В ідеалі на кожну споруду повинен бути окремий договір купівлі-продажу, але цього правила рідка хто дотримується.
 • Правовстановлюючі документи на будинок та земельну ділянку.
 • Кадастровий паспорт споруди та присадибної ділянки.
 • Технічний паспорт домоволодіння.
 • Домова книга та довідка відповідної форми з житлової компанії, де вказані всі, хто прописаний або зареєстрований за даною адресою.
 • Договір на підключення до комунікацій та квитанції про оплату за використання комунальних послуг.

На https://dom.ria.com/uk/prodazha-domov/chertkov/ шукати будинку в Чорткові легко та безпечно завдяки програмі перевіреної нерухомості доступною кожному українцю. Кожен об'єкт, як і оголошення перевіряються інспектором. Спеціаліст особисто відвідує будинки для їх вивчення та фотографування камерної панорамного типу. З огляду на те, що на сайті завжди тільки перевірена інформація, відповідна реальності DOM.RIA, став №1 обігнавши конкурентів у сфері української нерухомості.

Які підводні камені можуть очікувати при купівлі приватного будинку

В першу чергу слід переконатися, що всі представлені документи відповідають саме тій земельній ділянці, яку ви вирішили купити в Чорткові. Перевірити цей факт можна в Управлінні земельних ресурсів.

 • Не зайвим буде перевірити, чи немає у продавця межових спорів з сусідами. За допомогою звичайної рулетки вирахуйте площу земельної ділянки та порівняйте її з площею в документі. Якщо виявите велику різницю, то краще відмовтеся від угоди. Буває, що ділянка, на якій стоїть будинок, ще не межована, тоді її слід відмежувати.
 • Купуючи приватний будинок за дорученням, переконайтеся в справжності підпису. Зверніться за цим до нотаріуса, а ще краще розшукайте господаря будинку та з'ясуйте, продає він будинок та чи згоден він на вчинення правочину.
 • Іноді на будинок або на ділянку накладається обтяження. З виписки ДРРП або від нотаріуса, який бере участь в угоді, ви можете дізнатися, чи не знаходиться нерухомість під арештом або заставою.
 • Угода з покупкою житлового будинку або ділянки може бути оскаржена, якщо суд визнає продавця недієздатним. Довідки від психіатра та нарколога на його ім'я допоможуть вам уникнути цієї ситуації.
 • Вивчіть документи на інженерні системи та схеми розводки комунікацій. Ви повинні мати чітке уявлення про те, де в будинку прокладена електрична проводка, а де сантехнічні труби. У продавця повинні бути документи на підключення комунікацій. Якщо їх немає, можливо, що підключення до центральних мереж незаконно.
 • Подивіться історію попередніх угод для конкретного будинку. В архіві БТІ зберігаються всі документи про операції купівлі-продажу та державної реєстрації до 2016 року. Якщо хоч одна з них виявиться недійсною, всі інші також будуть незаконними.

Незаконні перепланування та різноманітні будівлі, зведені на ділянці без згоди компетентних органів, можуть надалі доставити вам масу неприємностей. Тому уважно вивчіть технічний паспорт БТІ та особисто переконайтеся, що лазня або гараж на ділянці побудовані з дотриманням закону. Отримати довідку з БТІ можна про нерухомість, права на яку були зареєстровані до січня 2016 року. Якщо потрібна інформація за наступні роки, то вона буде відображена у виписці ДРРП.

Як правильно передати завдаток продавцю?

При покупці приватного будинку з ділянкою в Чорткові, завдаток є певною гарантією серйозних намірів між продавцем та покупцем. Але іноді угода може не відбутися через незалежні від вас причин. Щоб не затьмарити свою радість при покупці будинку та не втратити законні кошти, потрібно правильно оформити передачу завдатку продавцеві. Однією розписки про отримання грошей недостатньо.

Необхідно скласти угоду про завдаток, а ще краще – попередній договір, який детально описує процедуру угоди та відповідальність продавця та покупця. У тому випадку якщо від угоди відмовляється покупець, то завдаток йому не повертається. Якщо від угоди відмовляється продавець, то він повертає покупцеві гроші в подвійному розмірі. Цей факт встановлений законом та вказується в договорі про завдаток.


Соседние новости